Stel af børstet stål, sæde og ryg monteret med rødbrunt læder og kanvas. Fremstillet hos Bo-Ex, 1960-70'erne. H. 75, B. 75, D. 73 cm.
Mellemvange/stiver mangler.
Brugsspor og manglende ryg- og sædehynde.