126578. Møblement af forskellige træsorter udskåret som elefanter, løver og antilope, Afrika 20./21. årh.

Møblement bestående af sofabord og to stole, samt en ekstra stoleryg.
Ovalt bord med to elefanter udskåret i pladen og ben udskåret som elefanthoveder, stolene med høje udskårne rygge, der kan løftes af og skiftes ud, udskårne med hhv. løve, antilope og elefant.
Bord: 106 x 45 cm. H. 45 cm.
Stole: Ryghøjde 113, sædehøjde 41 cm.

Brugspatinering, et beslag der holder stoleben knækket.

Varenr 126578

22 Februar 2023 19:37

Vurdering 1500-2000 DKK

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms