126485. Karl-Erik Ekselius (1914-1998) for J. O. Carlsson: "Krysset" bænk / bord af palisander og bøg med stivere af messing

Plade af finéret palisander med massiv let buet sarg, stel af bejdset bøg med stivere af messing. H. 42, L. 165, D. 45 cm.
Formgivet ca. 1952. Brugsspor, mærker/skjolder.

Varenr 126485
Udvalgt

1 Marts 2023 19:38

Hammerslag11.00 DKK12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK15.00 DKK16.00 DKK 950 DKK22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK

Vurdering 2000 DKK

2866950 DKK2023-02-28 14:45
RETROFABRI900 DKK2023-02-22 22:54
 900 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms