128480. Dansk snedkermester: Reolsystem af palisander, ca. 1950 (6)

Reolsystem af finéret palisander. Tre underdele med hhv. ti skuffer samt to skuffer og to døre. Greb af messing. Samt tre overdele, heraf to skabe med skyderlåger af delvist matteret glas (det ene skab med manglende skydelåger) og en reol med nedfældig klap, bag hvilken chatol- og barindretning med små skuffer, rum og en lille låge. Mål samlet, H. 72-170, B. 120, D. 28-39 cm. En nøgle medfølger. Brugsspor og nogle mærker. Chatolklap med finérafskalning.

Varenr 128480

15 Marts 2023 19:47

Vurdering 5000 DKK

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms