Lav fritstående skænk af finéret Rio-palisander, front med fire skuffer og fire låger bag hvilke udtræksbakker og hylder. H. 77, L. 230, B. 50 cm. Fremstillet hos Faarup Møbelfabrik. Brugsspor.