Sign. 'S.' samt betegnet 'No. 5', 'Expedi. Jørgensen, Frederikkev(ej) 12, Hellerup'.
Svagt stemplet i bunden 'F. W. Doberck & Søns Efterf. - C. Amundin Kunst- og kleinsmedie, L. Strandstræde 22'. Isat ramme af massiv fyrretræ. Lysmål 78 x 52 cm. Rammemål 88 x 62 cm.