Tolv 'Myre'-stole med skaller af formbøjet teaktræsfinér og trebenet stel af forkromet stålrør. Fremstillet hos Fritz Hansen med metalkapsler og mærkater herfra. Tidlige modeller, 1960'ernes begyndelse. Brugsslitage samt nogle mærker og finérafslag. Alle stole med let begyndende revner ved laminering i rygge. Stolene er stabile i ryggen og kan bruges. Flere ben med rustangreb, en dupsko mangler
28846 | 6.500 DKK | 2023-03-22 19:36 |
JIMPS | 6.000 DKK | 2023-03-22 19:25 |
36757 | 5.500 DKK | 2023-03-21 13:23 |
34262 | 5.000 DKK | 2023-03-21 01:48 |
30876 | 4.600 DKK | 2023-03-20 10:41 |
22004 | 4.200 DKK | 2023-03-17 15:21 |
4.000 DKK | Startpris |