128704. Bruno Mattsson (1907-1988): 'Maria Flap' spisebord af teak og birketræ, ca. 1960'erne begyndelse

'Maria Flap', foldbart spisebord med gateleg-stel af massiv birketræ, plader af finéret teaktræ. Mål sammenklappet H. 74, L. 24, B. 100 cm. Fuld længde 278 cm. Fremstillet hos Karl Mathsson med mærkater og brændestel herfra. Metalplakette fra Illums Bolighus. Fremstår med brugsslitage.

Varenr 128704

22 Marts 2023 19:44

Hammerslag11.00 DKK12.00 DKK13.00 DKK 32.000 DKK26.00 DKK27.00 DKK28.00 DKK29.00 DKK

Vurdering 8000 DKK

2384732.000 DKK2023-03-22 19:42
13530.000 DKK2023-03-22 19:42
3677411.500 DKK2023-03-22 19:30
268289.500 DKK2023-03-22 16:57
276505.000 DKK2023-03-21 00:30
 5.000 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms