Trepers. sofa med stel af forkromet stel på shaker stel, hynder om armlæn betrukket med brunt knapsyet skind med vævede keder. H. 76, L. 194, D. 80 cm. SH 40 cm. Brugsslitage, krakeleringer og overfladiske rifter. Ryggens venstre side med lille reparation på læder.