Sofabord med kvadratisk plade af finéret bøg, formbøjede tilspidsede ben af massiv bøg. H. 40,5, B. 70, D. 70 cm. Fremstillet hos Bruno Mathsson International med mærkat herfra. Minimale/ingen brugsspor.