37. DANMARK: Velbesat stemplet samling 1851-2015 i 2 Leuchtturm-album. En del skillingsmærker, tofarvede, bedre bogtryk (begge Posthuse og Gl. Luftpost) osv. Desuden 3 tykke indstiksbøger med dubletter.
Hvis et højere bud er dateret tidligere end et lavere bud, skyldes det at den højere tilbudsgiver har sat et maksimum bud før auktionen. Dermed vil det højeste bud automatisk overbyde den lavestbydende.
Frimærkeauktion den 16. april 2023,
Eftersyn
Torsdag-Fredag (13/4 og 14/4) mellem kl. 10 og 17.
Forsendelse
Alle varer på denne auktion sendes ikke automatisk.
Omkostninger til forsendelse beregnes efter vægt og værdi.