130185. Arne Jacobsen (1902-1971) for Fritz Hansen: Et sæt på otte 7'er-stole, model 3107 (8)

Otte 7'er-stole med skaller af formbøjet blålakeret krydsfinér, stel af forkromet stålrør. Fremstillet hos Fritz Hansen, 1980'erne. Brugsspor og nogle mærker. Alle stolene er faste i ryggen.

Varenr 130185

26 April 2023 19:31

Hammerslag4.00 DKK5.00 DKK6.00 DKK 4.800 DKK9.00 DKK10.00 DKK

Vurdering 6000 DKK

30984.800 DKK2023-04-26 18:55
265544.600 DKK2023-04-26 07:31
KONTAKT4.400 DKK2023-04-21 16:24
PBH4.200 DKK2023-04-19 21:21
201184.000 DKK2023-04-19 20:06
 4.000 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms