Skænk af fineret og massiv egetræ, front med to foldbare låger, bag hvilke hylder og bakker, beslag af messing, medeformede ben. Formgivet i 1957. Fremstillet hos P. Lauritsen & Søn. H. 90, L. 138, D. 50 cm. To nøgler medfølger. Brugsspor og nogle overfladiske skjolder. Den ene dør med mindre finérafslag ved bund.
27303 | 14.000 DKK | 2023-05-24 19:27 |
12219 | 13.000 DKK | 2023-05-24 19:27 |
KONTAKT | 10.000 DKK | 2023-05-23 17:46 |
19325 | 8.500 DKK | 2023-05-18 00:14 |
8.000 DKK | Startpris |