132022. Børge Mogensen (1914-1972) for P. Lauritsen: Skænk af egetræ, model BM57

Skænk af fineret og massiv egetræ, front med to foldbare låger, bag hvilke hylder og bakker, beslag af messing, medeformede ben. Formgivet i 1957. Fremstillet hos P. Lauritsen & Søn. H. 90, L. 138, D. 50 cm. To nøgler medfølger. Brugsspor og nogle overfladiske skjolder. Den ene dør med mindre finérafslag ved bund.

Varenr 132022

24 Maj 2023 19:34

Hammerslag27.00 DKK28.00 DKK 14.000 DKK4.00 DKK5.00 DKK6.00 DKK7.00 DKK

Vurdering 12000 DKK

2730314.000 DKK2023-05-24 19:27
1221913.000 DKK2023-05-24 19:27
KONTAKT10.000 DKK2023-05-23 17:46
193258.500 DKK2023-05-18 00:14
 8.000 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms