132031. Arne Jacobsen (1902-1971) for Fritz Hansen: Et sæt på fire 7'er-stole, model 3107 (4)

Fire 7'er-stole med skaller af formbøjet krydsfinér med hhv. lilla og hvid lak, stel af forkromet stålrør. Fremstillet hos Fritz Hansen. Alle fire stole er faste i ryggen. Brugsspor.

Varenr 132031

24 Maj 2023 19:35

Hammerslag5.00 DKK6.00 DKK7.00 DKK8.00 DKK 2.600 DKK26.00 DKK27.00 DKK

Vurdering 2500 DKK

372402.600 DKK2023-05-24 08:10
265542.400 DKK2023-05-24 07:54
PBH1.800 DKK2023-05-17 22:04
201181.700 DKK2023-05-21 16:47
FREDERIKSB1.500 DKK2023-05-17 20:20
 1.500 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms