Kommode af finéret og massiv egetræ, front med fem skuffer med beslag af messing, medeformede ben. Formgivet i 1957. Fremstillet hos P. Lauritsen & Søn. H. 90, B. 70, D. 50 cm. Brugsspor og nogle overfladiske skjolder.
23865 | 12.000 DKK | 2023-05-23 16:48 |
12219 | 11.500 DKK | 2023-05-24 19:27 |
29809 | 10.500 DKK | 2023-05-24 16:07 |
8.000 DKK | Startpris |