Jubilæumssæt, bestående af et Æggebord, model 3603 med plade af sortlaseret asketræfinér, let skråtstillede bordben af forkromet stål, H. 70, L. 115, B. 85 cm. Samt tre Myre-stole, model 3100 med formbøjet skal af sortlaseret asketræsfinér, ben af forkromet stålrør. Formgivet 1952. Sættet er fremstillet i et begrænset antal hos Fritz Hansen, 2002 i anledning af 100 året for Arne Jacobsens fødsel. Brugsspor og nogle ridser.
31859 | 7.000 DKK | 2023-06-13 17:44 |
MVN | 6.500 DKK | 2023-06-10 00:25 |
36332 | 6.000 DKK | 2023-06-07 23:08 |
6.000 DKK | Startpris |