17. Bergère betrukket med violet velour, sortmalet stel

Sortmalet udskåret stel polstret med lilla velour, hynde i sædet. Ryghøjde 92 cm. Dybde 70, B. 77 cm.

Proveniens: Hotel d'Angleterre

Varenr 133303

29 Juni 2023 18:56

Vurdering 1500 DKK

Møbler fra Hotel D'Angleterre,

Alle møbler på auktionen er inventar fra Hotel d'Angleterre i København. Flotte og brugbare møbler, som sælges i forbindelse med at hotellet delvist bliver nyindrettet.

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms