23. Et par bergèrer samt puf med udskåret sortmalet stel betrukket med stribet lyst og gråblåt stof. (3)

Puf med løs hynde, 60 x 74 cm.
Stole; H. 90 cm.

Proveniens: Hotel d'Angleterre

Varenr 133348

29 Juni 2023 19:05

Hammerslag26.00 DKK27.00 DKK28.00 DKK29.00 DKK 4.600 DKK3.00 DKK4.00 DKK5.00 DKK6.00 DKK

Vurdering 3000-4000 DKK

369984.600 DKK2023-06-28 19:14
HEIDI4.400 DKK2023-06-28 19:11
329331.500 DKK2023-06-26 15:45
 1.200 DKK Startpris

Møbler fra Hotel D'Angleterre,

Alle møbler på auktionen er inventar fra Hotel d'Angleterre i København. Flotte og brugbare møbler, som sælges i forbindelse med at hotellet delvist bliver nyindrettet.

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms