33. Et par bergèrer med sortmalet stel betrukket med sort velour på ydersiden og blank sortstribet stof på indersiden (2)
H. 71 cm. B. 72 cm. SH. 49 cm. Brugsspor/Skrammer.
Proveniens: Hotel d'Angleterre
Varenr 133367
Auktionen er lukket! 29 Juni 2023 19:20
Vurdering1500-2000 DKK
Møbler fra Hotel D'Angleterre,
Alle møbler på auktionen er inventar fra Hotel d'Angleterre i København. Flotte og brugbare møbler, som sælges i forbindelse med at hotellet delvist bliver nyindrettet.
Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms