4. Skrivebord, sortlakeret træ med læder på pladen, sko af metal

Svungne ben med metalsko. Læderbeklædt plade
H. 78 cm, L. 160 cm, D. 60 cm.
(Stik under dæksel til kabelrum på bagkant af pladen mangler).

Proveniens: Hotel d'Angleterre

Varenr 133242

29 Juni 2023 18:36

Hammerslag10.00 DKK11.00 DKK12.00 DKK 1.700 DKK5.00 DKK6.00 DKK7.00 DKK8.00 DKK

Vurdering 2000 DKK

369981.700 DKK2023-06-28 21:10
296331.600 DKK2023-06-28 20:55
 1.000 DKK Startpris

Møbler fra Hotel D'Angleterre,

Alle møbler på auktionen er inventar fra Hotel d'Angleterre i København. Flotte og brugbare møbler, som sælges i forbindelse med at hotellet delvist bliver nyindrettet.

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms