6. Lampebord, mørkbejdset træ med messingliste på foden
Søjleben. Diam. 65 cm, H. 61 cm.
Brugsspor, plet på pladen.
Proveniens: Hotel d'Angleterre
Varenr 133244
Auktionen er lukket! 29 Juni 2023 18:39
Vurdering600 DKK
Møbler fra Hotel D'Angleterre,
Alle møbler på auktionen er inventar fra Hotel d'Angleterre i København. Flotte og brugbare møbler, som sælges i forbindelse med at hotellet delvist bliver nyindrettet.
Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms