133312. Børge Mogensen (1914-1972) for Karl Andersson & Sön: 'Øresund' spisebord af teak med udtræk, stor model (3)

'Øresund' spisebord af massiv og finéret teak med udtræk, H. 72, diam. 150 cm. Under udtræk to foldbare tillægsplader, B. 55 cm. Kraftig brugsslitage og mørker, stedvis gennemslebet finér og afslag på sargstykke ved det ene ben. To ben med revner/reparationer af disse hvor ben møder sarg.

Varenr 133312

28 Juni 2023 19:37

Hammerslag19.00 DKK20.00 DKK 1.500 DKK5.00 DKK6.00 DKK7.00 DKK8.00 DKK9.00 DKK10.00 DKK

Vurdering 3000 DKK

346011.500 DKK2023-06-28 09:35
 1.500 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms