Lænestol samt skammel betrukket med lyst uld, skråtstillede firesidede ben af massiv teak. Lænestol H. 72, B. 85, D. 80 cm. SH 42 cm. Skammel H. 35, diam. 50 cm. Brugsspor og mindre pletter, lænestol med slitage på ryggens bagside ved top.