136008. Arne Jacobsen (1902-1971) for Fritz Hansen: Fire Myre-stole, model 3101 (4)

Fire Myre'stole med skaller af formbøjet hvidlakeret krydsfinér, stel af forkromet stårør. Fremstillet hos Fritz Hansen. Brugsspor og nogle mærker/afskalninger.

Varenr 136008

16 August 2023 19:06

Vurdering 2500 DKK

369651.900 DKK2023-08-14 21:46
333361.800 DKK2023-08-11 17:01
290891.600 DKK2023-08-13 19:52
 1.500 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms