19. Nyrokoko sminkebord af palisander / rosentræ, 19. årh.s sidste halvdel

Opklappelig top rigt dekoreret med intarsia af lyst og mørkt træ i form af blomster og ejerinitial, herunder små rum og låge samt paneler med intarsia. Sarg med to skuffer i hver ende. Afsluttet på søjlefod i gotisk stil på firepasfod på hjul. H. 72, B. 105, D. 60 cm. Nøgle mangler. Aldersrelateret slitage og nogle afslag, plade med skævhed.nogle finer stykker på kant mangler

Varenr 134785

22 August 2023 19:36

Hammerslag25.00 DKK26.00 DKK27.00 DKK 1.200 DKK7.00 DKK8.00 DKK9.00 DKK10.00 DKK11.00 DKK12.00 DKK

Vurdering 2000 DKK

235671.200 DKK2023-08-20 12:46
342621.100 DKK2023-08-20 10:12
 1.000 DKK Startpris

Netauktion den 22. august 2023,

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms