Opklappelig top rigt dekoreret med intarsia af lyst og mørkt træ i form af blomster og ejerinitial, herunder små rum og låge samt paneler med intarsia. Sarg med to skuffer i hver ende. Afsluttet på søjlefod i gotisk stil på firepasfod på hjul. H. 72, B. 105, D. 60 cm. Nøgle mangler. Aldersrelateret slitage og nogle afslag, plade med skævhed.nogle finer stykker på kant mangler
23567 | 1.200 DKK | 2023-08-20 12:46 |
34262 | 1.100 DKK | 2023-08-20 10:12 |
1.000 DKK | Startpris |