22. Chatol af mahogni med skrå skriveklap og trefløjet overskab, søjler og spejle bag klappen, 19. årh.s først tredjedel

Lige front med fire skuffer, den øverste kanneleret, skrå klap, trefløjet overskab. Bag klappen rum og skuffer og midterparti med søjler, intarsia og spejle.
H. 195 cm, B. 120, D. 58 cm

Løse/manglende lister mangler, en knop på skuffe og en søjlebase i messing mangler.

Varenr 135577

22 August 2023 19:37

Vurdering 3000-4000 DKK

Netauktion den 22. august 2023,

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms