Underdel med tre skuffer med profilerede fronter og kannelerede kvartsøjler på fronterne, skrå skriveklap.
Overdel med højt midterskab og to lavere sideskabe, toppe med udskårne rhomber.
H. 199, B. 124 cm, D. 56 cm.
Brugsspor og mindre afslag på hjørner og kanter