Skænk med to dobbeltdøre og skuffer i midten, med messinggreb og messingsko, L. 215 H. 86, D. 47 cm.
Dækketøjsskab med dobbeltdøre med glas, H. 182, B. 118, D. 47,5 cm.
Rundt bord med udtræk, diam. 119, H. 77 cm. 2 plader a 50 cm.
12 stole.
Pæn stand med alm. lette brugsspor, en tillægsplade med større ridser.