43. To danske almue armstole af fyrretræ, 19. årh. (2)

To armstole af massiv fyrretræ til herre og dame, gennembrudte rygge. H. 80-84, B. 52-58 cm. SH 53-55 cm. Aldersrelateret slitage og nogle reparationer.

Varenr 137051

22 August 2023 19:45

Hammerslag28.00 DKK29.00 DKK30.00 DKK31.00 DKK32.00 DKK 500 DKK17.00 DKK18.00 DKK

Vurdering 1000 DKK

27266500 DKK2023-08-21 09:07
 500 DKK Startpris

Netauktion den 22. august 2023,

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms