5. Et sæt på seks franske rokoko stole af udskåret valnød, 18. årh.s første halvdel (6)

Seks rokoko stole af massiv valnød med gennembrudte rygge med indlæg af frugttræ, cabriole ben og rygge udskåret med voulutter, løse sæder senere betrukket med rødlig velour. H. 110, B. 50, D. 42 cm. SH 48 cm. Let løse samlinger.

Varenr 133417

22 August 2023 19:32

Vurdering 5000 DKK

Netauktion den 22. august 2023,

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms