6. Smykkeskrin af bemalet træ, 19. årh.s begyndelse

Skrin af bemalet og guldstafferet træ i tre etager, front med to skuffer og en faux skuffe, denne med adgang igennem midterste skuffes bund. Greb, beslag og hanke med løvehoveder af forgyldt bronze. En nøgle medfølger. H. 22, B. 22, D. 18 cm. Alderesrelaterede brugsspor og mindre afslag.

Varenr 134086
vt9

22 August 2023 19:32

Vurdering 1200 DKK

Netauktion den 22. august 2023,

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms