Spillebord med opklappelig plade udskåret med fire ovale fordybninger, bagside med gateleg ben, gennembrudt sarg med en skuffe. Afsluttet på cabrioleben. H. 78, B. 86, D. 38-76 cm. Restaureret. Aldersrelateret slitage og nogle ormehuller. Nøgle mangler.