Seks armstole med kopstykker og sædebunde af hvid formstøbt plast, stel af hvidlakeret metal, sæder betrukket med tætvævet uldstof. Fremstillet hos Paustian med stempel herfra i bunden. Brugsspor. Stel med ridser og nogle lakafskalninger. Sæder med nogle pletter.