Skænk af fineret egetræ, front med to foldelåger, bag hvilke hylder og bakker, beslag af messing, medeformede ben. Formgivet i 1957. Fremstillet hos P. Lauritsen & Søn, model BM57. H. 90, B. 138 D. 50 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med brugsspor og skjolder.
32495 | 11.500 DKK | 2023-08-29 12:36 |
KONTAKT | 11.000 DKK | 2023-08-26 18:04 |
23865 | 10.000 DKK | 2023-08-26 12:21 |
38575 | 8.000 DKK | 2023-08-25 12:52 |
7.000 DKK | Startpris |