Constantin Hansen, portræt af sovende barn, bly på papir, usign. Bagpå stemplet "Solgt paa auktionen 12. Novbr. i Odd Fellow Palæet over en del af C. C. Constantin Hansens efterladte arbejder. 14 x 12,5 cm. Samt Heinrich Buntzen, komposition med hus, sign. Heinrich Buntzen 1838. 8,5 x 12,5 cm.