135905. Charles & Ray Eames for Herman Miller: Lounge chair

Lounge Chair med skaller af formspændt sortlaseret finér, betræk af sort knapsyet læder, monteret på drejelig fempasfod af sort / poleret aluminium med justérbare fødder. Formgivet 1956. Fremstillet hos Herman Miller med etikette herfra. Brugsspor. Sæde med manglende knapper.

Varenr 135905

6 September 2023 19:30

Vurdering 20000 DKK

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms