Fritstående tre-pers. sofa med buet sæde og ryg, betrukket med lyst knapsyet uld, stel af massiv og finéret palisander. H. 70, L. 195, D. 80 cm. SH 42 cm. Brugsspor og nogle småpletter. En sædehynde med manglende knapper.