41. Paul Ipsen (1748-1800?): To portrætter i rødkridt fra 1786 (2)

Portræt af Dorothea Augusta Leth signeret og dateret 1786, rammemål Ø 15,5 cm. portræt af Jens Leth signeret og dateret 1786, rammemål 15,5x13,5 cm. (2)

Varenr 138401
vt 16

5 Oktober 2023 18:47

Vurdering 1500-2000 DKK

Tom Klitgaards samling af danske og internationale miniaturer, antikke rammer og kunsthåndværk,

Hammerslagsgebyr 81,3 DKK Inkl. moms