Front med en skuffe og to døre, top med en skuffe med nedfældig skuffefront, bag hvilken rum og skuffer, herunder jalousilåge, bag hvilken låge og skuffer. Sider med udtræksplader. H. 128, B. 115, D. 75 cm. Brugsslitage, mærker og nogle finérafslag.