Sign. Aage Bertelsen. Olie på lærred. 77 x 64 cm.
Proveniens: Kong Christian d. 10.
Efter familietraditionen hængt på Klitgaarden.
Mærke med Kongens spejlmonogram verso.
Lærred dubleret.