Skab af finéret teak med greb af massiv teak, front med to døre, bag hvilke interiør af lyst træ med flytbare hylder. H. 147, B. 100, D. 34 cm. En uoriginal nøgle medfølger. Senere ben. Nyistandsat, dog med ældre brugsspor.