137384. Dragkiste af eg, ligeknækket front. 18. årh.

Fire skuffer, underdel med svungne ben. Greb og nøglebeslag i rokokostil, B. 116, D. 61 cm, H. 115 cm.
Manglende lister.
Brugsspor, et ben løst.

Varenr 137384

3 Oktober 2023 19:37

Vurdering 3000 DKK

Hammerslagsgebyr 80 DKK Inkl. moms