To damelommeure af guld 14K med guillocherede bagkapsler, det ene med støvkapsel af guld og det andet med støvkapsel forgyldt metal, hvidemaljerede urskiver med sorte arabertal, det ene med separat sekundviser, diam. 35 mm. Vægt hhv. 28,5 g. og 30,1 g. Det ene ur med manglende krone og øsken. Begge stemplede 14K samt med schweiziske guldstempler.
Urkæde af guld 14K med lås af forgyldt metal, L. 27 cm., stemplet 585. Kæde vægt inkl. lås 23,5 g. Hertil et herrelommeur samt et damelommeur af sølv med hhv. krone- og nøgleoptræk, diam. 35-50 mm. Herrelommeuret med hårrevner på emalje og manglende sekundviser.
Urene er ikke testede.