Et par identiske Louis Seize spejle af mahogni, udskåret med kanneleringer, topspejle med polykrom emaljedekoration i form af klassiske kvinder og slynget bladværk, bundspejle med lister af forsølvet træ, det ene med senere spejl i bunden, H. 156, B. 57 cm. 18. årh. slutning. Hertil et par identiske empire konsolborde af finéret mahogni, buede fronter med hver en skuffe, H. 75, B. 67, D. 41 cm. 19. årh.s begyndelse. Nøgler mangler, men skuffer ulåste. Konsolborde med nogle finérskader og ormehuller.