Afsætningsbord af massivt, lakeret og delvist forgyldt fyrretræ, rigt udskåret med akantus, kæmninger og netmønster, svejfede ben med snoede bånd og kanneleringer, sider med to udtræksplader til stearinlys. H. 74,5, B. 75, D. 53 cm. Nøgle mangler, skuffe ulåst. Restaureret.
13990 | 6.000 DKK | 2023-10-10 19:35 |
23563 | 5.500 DKK | 2023-10-10 19:34 |
2114 | 5.000 DKK | 2023-10-10 19:33 |
314 | 4.000 DKK | 2023-10-08 12:48 |
12095 | 2.600 DKK | 2023-10-03 19:53 |
1.500 DKK | Startpris |