Lygteur med kasse af nøddetræ, urværk af messing, urskive af tin med romer- og arabertal, flankeret af gennembrudte monteringer af forgyldt messing, rigt støbt med rocailler og kæmninger. H. 39 cm. Nøgle medfølger. Brugsspor.
LANGMANN | 5.500 DKK | 2023-10-10 18:44 |
20096 | 5.000 DKK | 2023-10-07 10:14 |
CARL23 | 3.600 DKK | 2023-10-06 08:49 |
2.000 DKK | Startpris |