47. SKÅL, keramik, retro 1950/60-tal, "Mariana", MARI SIMMULSSON för Upsala Ekeby

Rund skål med invändig målad dekor av svarthårig ung kvinna. Etikettmärkt och stämplad. Smärre slitage.
Höjd 3.5, diameter 15 cm.

Varunr 1763519

17 Mars 2013

Klubbslag22.00 SEK23.00 SEK24.00 SEK25.00 SEK 450 SEK14.00 SEK15.00 SEK16.00 SEK17.00 SEK18.00 SEK19.00 SEK

Utrop 600 SEK

450 SEK2013-03-17 10:16
400 SEK2013-03-17 09:59
350 SEK2013-03-17 01:44
250 SEK2013-03-06 10:17
250 SEK2013-03-06 14:40
100 SEK Startpris

Auktion #67 - Vinnande form, Söndag den 17 mars klockan 12.00

Fredag (15/3) klockan 11-16 Lördag (16/3) klockan 11-15 Söndag (17/3) klockan 10-12

Budgivning pågår inför söndagens auktion. Vi hälsar dig & dina inredningsintresserade vänner varmt välkomna!

Köpprovision 20% Ink.moms
Slagavgift 45 SEK Ink.moms

Du kan betala med kort eller kontanter på plats.