6. KAFFESERVISDELAR, porslin, retro 1960-tal, "Pynta", STIG LINDBERG (1916-1982) för Gustavsberg

Lila rosor och gröna blad mot vit fond. "Pynta" tillverkades 1962-1965. Inga anmärkningar, obetydligt bruksslitage.
Koppens höjd 7, diameter 8.2. Fatens diameter 16 cm.

Varunr 1763801

17 Mars 2013

Klubbslag13.00 SEK14.00 SEK 4.000 SEK23.00 SEK24.00 SEK25.00 SEK26.00 SEK27.00 SEK28.00 SEK

Utrop 1200 SEK

4.000 SEK2013-03-17 10:29
4.000 SEK2013-03-17 10:53
3.600 SEK2013-03-17 09:27
3.400 SEK2013-03-17 08:44
2.600 SEK2013-03-16 10:00
2.000 SEK2013-03-14 20:57
1.800 SEK2013-03-14 16:54
1.600 SEK2013-03-14 13:35
850 SEK2013-03-09 19:40
750 SEK2013-03-07 16:52
400 SEK2013-03-08 08:20
100 SEK Startpris

Auktion #67 - Vinnande form, Söndag den 17 mars klockan 12.00

Fredag (15/3) klockan 11-16 Lördag (16/3) klockan 11-15 Söndag (17/3) klockan 10-12

Budgivning pågår inför söndagens auktion. Vi hälsar dig & dina inredningsintresserade vänner varmt välkomna!

Köpprovision 20% Ink.moms
Slagavgift 45 SEK Ink.moms

Du kan betala med kort eller kontanter på plats.