6. Packmoped Sachs

3-växlad Sachs-motor (ej originalutförande, går bättre än original)
Körbar packmoped i brukskick. Ny cylinder och förgasare 2018, ny ljuddämpare 2022.
Har varit med på packmopedsturnén sedan tidigt 90-tal, signerad av förare som brukat mopeden genom åren, Dan Magnusson
Fredrik Svensson (Lindholm), Göran Samuelsson
Pugh Rogefeldt, Peter Carlsson, Kajsa Grytt
De sista bilderna visar Packen "on the road"
Fotografierna har tagits innan årets turné startat så variationer i skicket kan ha uppstått under sista veckan. Vi rekommenderar er att besöka sista stoppet på turnén och slutbesiktiga mopeden.

Varunr 71856

31 Juli 2022 20:55

Klubbslag19 00 SEK20 00 SEK21 00 SEK22 00 SEK 19 500 SEK13 00 SEK14 00 SEK15 00 SEK

Utrop 10000 SEK

2283419 500 SEK2022-07-31 20:53
MAKITA19 000 SEK2022-07-31 20:51
2608918 500 SEK2022-07-31 19:56
1561414 500 SEK2022-07-31 15:09
2390013 000 SEK2022-07-01 11:15
1482010 000 SEK2022-06-27 12:14
 10 000 SEK Startpris

2022-07-31 Mopeder,

Enligt uppdrag från Göran Samuelsson säljes några av de mopeder som använts av honom och hans artistkollegor under 30 års turnerande med Packmopedsturnén. Mopederna kommer att användas under årets turné och möjlighet till visning finns vid varje spelning.

Köpprovision 12% exkl.moms