Brännförgylld brons. Krönt med romare med vinbägare och druvklase. Urhus och bas med dekor av putto med ymnighetshorn och vinrankor. Förgyllningsslitage, spira med mindre bristning. (H.44,5)
7 800 SEK | 2013-10-27 10:53 |
7 700 SEK | 2013-10-26 16:10 |
6 900 SEK | 2013-10-19 16:57 |
4 000 SEK | 2013-10-21 17:59 |
100 SEK | Startpris |